- Sold by the case - 24 total
- Picture story grade school marble hard cover composition notebook
- Dimensions: 9.75" x 7.5" 100 Sheets/200 Pages
- Blank top half with Grade 2 ruled bottom
- Classic black marble cover
<
>
Roaring Spring Marble Comp Picture Story Notebook
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Binding Location | Center |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Marble Comp Picture Story Notebook |
| Width | 7.5" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Hard Cover ~ Class Schedule ~ Durable Cover ~ Stiff-back ~ Stiff-cover ~ Permanent Bind ~ Skip-Line Ruling ~ Printed |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP90222Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OXF2625266 Stock Available
-
Product Code: TOP25280148 Stock Available
-
Product Code: TOP25230Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SPR83255BD67 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD224 Stock Available
-
Product Code: SPR832503276 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7393056 Stock Available
-
Product Code: MEA7287346 Stock Available
-
Product Code: ROA1336191 Stock Available
-
Product Code: RED5311017 Stock Available
-
Product Code: RED53010Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RED33502242 Stock Available
-
Product Code: MEA7204516 Stock Available
-
Product Code: ROA77340509 Stock Available
-
Product Code: ROA77333Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7730818 Stock Available
-
Product Code: ROA7726066 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508120 Stock Available
-
Product Code: RED43481119 Stock Available
-
Product Code: RED33560166 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR8325262 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95782CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95389CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95382CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95371CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77255CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA76096CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA52505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA14016CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11382CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA7722286 Stock Available
-
Product Code: ROA112096 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700844 Stock Available
-
Product Code: ROA77264Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7723065 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA125317 Stock Available
Reviews
No Reviews
