- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- 3-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
- Ruled to help keep notes neat.
- Smooth, white, 15 lb writing paper.
- Snag-proof performance with coil-locked wire binding
<
>
Roaring Spring Wirebound Notebook
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 120 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Height | 0.50" |
| Length | 10.5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Divider ~ Durable Cover ~ Printed ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Country of Origin | United States |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Width | 8" |
| Product Name | Wirebound Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV209301353 Stock Available
-
Product Code: TOP7410981 Stock Available
-
Product Code: TOP65031188 Stock Available
-
Product Code: TOP2080129 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC2427132 Stock Available
-
Product Code: MEA09120136 Stock Available
-
Product Code: MEA720573 Stock Available
-
Product Code: MEA7204516 Stock Available
-
Product Code: MEA0992038 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT191 Stock Available
-
Product Code: MEA099102296 Stock Available
-
Product Code: ROA77264Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7723065 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK37160Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PAC2425124 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13364CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13362CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11299CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11281CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11197CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: REDAF91508120 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK15 Stock Available
Reviews
No Reviews
