‹ Prev
Next ›
TOPS Wide-Ruled Composition Book - 100 Sheets - Sewn - Wide Ruled Front Ruling - Ruled Red Margin - 9 3/4" x 7 1/2" Sheet Size - 0.25" Height x 7.5" Width x 9.8" Length - White Paper - Black Marble, White Cover - Hard Cover - 1 Each
3299 Stock Available
- Hardbound composition books are ideal for journaling, laboratory data or notes.
- Secure center-sewn binding keeps pages intact.
- Classic marbled covers include class schedule and conversion charts inside.
- Cover provides an area to record your name, class and subject.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Center |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Wide-Ruled Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Venezuela |
| Cover Color | Black ~ White |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Hard Cover |
| Height | 0.25" |
| Length | 9.8" |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
TOPSâ„¢ Composition Books have a classic hardcover format ideal for journaling, lab assignments, note taking or for any class requiring notebook submissions. The secure center-sewn binding assures your pages stay intact. Classic marble covers have an area for your name and class and handy conversion charts inside.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews