‹ Prev
Next ›
TOPS Wide Rule 1-subject Spiral Notebook
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Wide Rule 1-subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Country of Origin | United States |
| Length | 10.5" |
| Height | 0.25" |
| Features | Perforated ~ Subject ~ Easy Tear ~ Durable Cover |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
One-subject notebook contains 100 sheets of bright white paper for neat note-taking. Three-hole punched design allows notebooks or individual sheets to be place directly into standard, three-ring binders. Legal/wide-ruled sheets feature a light blue ruling, three-hole punched edge and Letr-Trim perforation for clean and easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard backing helps protect your notes.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10385Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews