- Smooth paper for neat notes.
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- Durable poly covers with sturdy, stiff back.
- Double storage pocket under front cover.
<
>
Roaring Spring Genesis 3-Subject Notebook
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 150 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | Genesis 3-Subject Notebook |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Height | 0.50" |
| Length | 11" |
| Features | Hole-punched ~ Micro Perforated ~ Easy Tear ~ Divider ~ Durable Cover ~ Heavy Duty Cover ~ Class Schedule ~ Chipboard Backing ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV209301353 Stock Available
-
Product Code: TOP7410981 Stock Available
-
Product Code: TOP65031188 Stock Available
-
Product Code: TOP2080129 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD224 Stock Available
-
Product Code: SPR832541349 Stock Available
-
Product Code: SPR83251260 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13364CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13363CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13362CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11197CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456166 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC2427132 Stock Available
-
Product Code: MEA09120136 Stock Available
-
Product Code: MEA720573 Stock Available
-
Product Code: MEA0992038 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT191 Stock Available
-
Product Code: MEA099102296 Stock Available
-
Product Code: ROA77264Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7723065 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK37160Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PAC2425124 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA95288CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95284CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13364CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13363CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13362CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10004CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA63046Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
