‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Stasher Wirebound Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Perforated for easy removal and 3-hole punched for easy fit in 3-ring binders.
- Smooth writing surface for neater notes.
- Stasher cover with built-in pocket.
- Snag-proof spiral wire with coil locks.
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.33" |
| Length | 11" |
| Features | Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Smooth ~ Hole-punched ~ Easy Tear |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 9" |
| Product Name | Stasher Wirebound Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
One subject "Stasher" wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper with a red margin line. Sheets are micro-perforated for easy and clean tear-out to 11 x 8.5. There is a storage pocket built into the inside of each cover. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP7410972 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD129 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA1336163 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: RED5311022 Stock Available
-
Product Code: RED53010Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7204515 Stock Available
-
Product Code: ROA125318 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK12 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10385Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SPR83255BD28 Stock Available
-
Product Code: SPR83255143 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11281CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10113CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: REDAF9150815 Stock Available
Reviews
No Reviews