‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Lifenotes Wirebound Notebook
Ships 2-3 Business Days
5 Stock Available
- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to females of all ages.
- Produced with recycled paper.
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes Wirebound Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Storage Pocket ~ Easy Tear ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Length | 7" |
| Height | 1.25" |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Assembly Required | No |
| Basis Weight | 15 lb |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Keep track of your life with Lifenotes. The fashionable cover icons and colors are perfect for everyday notes. The convenient small size will fit where it needs to - pocketbook, briefcase and backpack. Be kind to the environment by using the recycled paper. Don't worry about the wire snagging on your clothes, as the wire loops are locked closed. Four designs allow you to use different themes for different uses.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66208Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SKU-5430708Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13364CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456254 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP7410971 Stock Available
-
Product Code: TOP2080174 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD216 Stock Available
-
Product Code: SPR832541301 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17051CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17030CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17006CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17001CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: ROA1228421 Stock Available
-
Product Code: ROA1227437 Stock Available
-
Product Code: ROA122648 Stock Available
-
Product Code: ROA77230Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17000Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews