‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Produced with recycled paper.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to all ages.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Edge |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Height | 0.30" |
| Length | 7" |
| Features | Printed ~ Storage Pocket ~ Smooth ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Business Notebooks & Journals |
Description
Keep track of your life with Lifenotes. Fashionable cover icons and colors are perfect for everyday notes. Convenient small size will fit where it needs to—pocketbook, briefcase, backpack. Don't worry about the wire snagging on your clothes, as the wire loops are locked closed. Four designs allow you to use different themes for different uses.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV22000172 Stock Available
-
Product Code: TOP63978Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP25280138 Stock Available
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10385Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95288CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95284CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: SKU-5430708Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA76096CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA52511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA14016CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13364CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456257 Stock Available
-
Product Code: MEA728739 Stock Available
-
Product Code: ROA1336163 Stock Available
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700844 Stock Available
-
Product Code: MEA7204515 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
-
Product Code: ROA7726076 Stock Available
-
Product Code: ROA125318 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150815 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV66208Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP7410972 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD216 Stock Available
-
Product Code: SPR832541303 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD129 Stock Available
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74150CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74140CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74130CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74120CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA24326CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7393033 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: ROA1228421 Stock Available
-
Product Code: ROA1227435 Stock Available
-
Product Code: ROA122648 Stock Available
-
Product Code: ROA77922112 Stock Available
-
Product Code: ROA77921138 Stock Available
-
Product Code: ROA77920119 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA77332308 Stock Available
-
Product Code: ROA7726076 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
Reviews
No Reviews