‹ Prev
Next ›
Roaring Spring College Ruled One Subject Spiral Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 70 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
| Features | Micro Perforated ~ Printed ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | College Ruled One Subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66208Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11299CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11281CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456254 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV20930Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP63978Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SPR83251226 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74150CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74140CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74130CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74120CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA24326CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DE96 Stock Available
-
Product Code: ROA1336151 Stock Available
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
-
Product Code: ROA7726440 Stock Available
-
Product Code: ROA7726076 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews