‹ Prev
Next ›
Roaring Spring 1-Subject Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 80 |
| Width | 8.5" |
| Product Name | 1-Subject Notebook |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Length | 11" |
| Height | 0.30" |
| Features | Smooth ~ Punched ~ Nonperforated ~ Coil Locked ~ Snag Proof |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: PKP8867PST6 Stock Available
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA14016CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11197CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA820002CE1Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72081345 Stock Available
-
Product Code: ROA17000Contact Us for a Substitute
-
Product Code: REDA10200REDContact Us for a Substitute
-
Product Code: REDA10200BLK6 Stock Available
-
Product Code: REDA10150BLK3 Stock Available
-
Product Code: JDKK66652101 Stock Available
-
Product Code: PKP9978ASTHZE13 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews