‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Poly cover to protect your notes.
- Pocket-sized to fit neatly in shirt pockets.
- Brown kraft back cover.
- Narrow-ruled, 15 lb white paper for neater notes.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 75 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Width | 3" |
| Product Name | Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | India |
| Cover Color | Black ~ Green ~ Red ~ Light Blue |
| Height | 0.30" |
| Length | 5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Top Side Opening ~ Durable Cover ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Memo Book |
Description
Poly cover memo notebook. Fits neatly in shirt pockets. Smooth, white, 15 lb writing paper is narrow ruled. Covers are produced from durable 19 pt poly. The back cover is 24 pt brown kraft.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV20453Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV20435Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP25095BD6 Stock Available
-
Product Code: TOP2509564 Stock Available
-
Product Code: TOP25093BD132 Stock Available
-
Product Code: SKU-5430708Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA76096CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74120CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74000CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11281CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11015CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: RED311201905 Stock Available
-
Product Code: MEA45644265 Stock Available
-
Product Code: RED31220293 Stock Available
-
Product Code: RED31120BX158 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95782CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA54126CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA52505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA50123CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA1228421 Stock Available
-
Product Code: ROA1227435 Stock Available
-
Product Code: ROA122648 Stock Available
Reviews
No Reviews