‹ Prev
Next ›
LITTLE GREEN MEMO BOOK,3X5
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Fits neatly in shirt pockets.
- No wire.
- Narrow ruled.
- Center sewn and tape bound.
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Number of Sheets | 60 |
| Product Name | EnviroNotes Little Green Book |
| Width | 3" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 48 / Carton |
| Height | 0.25" |
| Length | 5" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Gray |
| Country of Origin | India |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Memo Book |
Description
Recycled paper memo book. Fits neatly in shirt pockets-no wire!. Smooth, white, 15 lb writing paper has narrow ruled lines. Covers are 20-pt grey mist recycled board. Each book is center sewn and tape bound.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV20435Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP25095BD5 Stock Available
-
Product Code: TOP2509554 Stock Available
-
Product Code: TOP25093BD121 Stock Available
-
Product Code: ROA76096CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA14016CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA45644265 Stock Available
-
Product Code: ROA125315 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: ROA77922111 Stock Available
-
Product Code: ROA77921137 Stock Available
-
Product Code: ROA7792069 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA77332308 Stock Available
-
Product Code: ROA7726076 Stock Available
Reviews
No Reviews