- Plain, flexible tagboard cover.
- Book features square corners.
- Wide Ruled.
- Center-sewn and tapebound for extra durability.
- Designed for easy note taking.
<
>
Roaring Spring Wide Ruled Flexible Cover Composition Book
509 Stock Available
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Binding Location | Side |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 20 |
| Product Name | Wide Ruled Flexible Cover Composition Book |
| Width | 7" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Manila |
| Height | 0.13" |
| Length | 8.5" |
| Features | Unpunched ~ Flexible Cover ~ Nonperforated ~ Portable |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456166 Stock Available
-
Product Code: ROA77922224 Stock Available
-
Product Code: ROA77921172 Stock Available
-
Product Code: ROA77920168 Stock Available
-
Product Code: ROA77332186 Stock Available
-
Product Code: ROA7726066 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77355CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77505289 Stock Available
-
Product Code: ROA7750173 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77920168 Stock Available
-
Product Code: ROA77333Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7730818 Stock Available
-
Product Code: ROA7726066 Stock Available
-
Product Code: ROA7723065 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
