‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Graph Ruled Hard Cover Composition Book
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
- Sold as an each - single composition book
- Dimensions: 9.75" x 7.5" 80 Sheets/160 Pages
- Hard cover composition notebook, center sewn with tape binding
- Graph ruled 15# white paper
- Made in the USA
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Quad Ruled |
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Graph Ruled Hard Cover Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.33" |
| Length | 9.8" |
| Features | Hard Cover ~ Durable Cover ~ Class Schedule |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Notebook |
Description
Composition book contains 80 sheets of 15 lb., 5 x 5 quad-ruled paper. Ideal for school lab reports and note-taking. Design features a center-sewn hard cover.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77255CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17001CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11299CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10004CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77505356 Stock Available
-
Product Code: ROA7750173 Stock Available
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RED43591Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
-
Product Code: ROA7726440 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10113CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: ROA77922111 Stock Available
-
Product Code: ROA77921137 Stock Available
-
Product Code: ROA77920119 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA7726076 Stock Available
-
Product Code: ROA77230Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews