‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Marble Comp Book
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Printed in the traditional marble pattern.
- Perfect for note-taking.
Product Details
General Information
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Binding Location | Center |
| Front Ruling Type | Quad Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Width | 7.5" |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Permanent Bind ~ Class Schedule ~ Durable Cover ~ Stiff-back ~ Stiff-cover ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Cover Color | Green Marble |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA95161CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77688CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77591CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17001CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11299CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10113CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10004CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RED43591Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95161CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77648CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77644CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77591CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17001CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10113CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77505356 Stock Available
-
Product Code: ROA7750173 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
-
Product Code: ROA7726440 Stock Available
Reviews
No Reviews