‹ Prev
Next ›
Roaring Spring College Ruled Hard Cover Composition Book
40 Stock Available
- Sold as an each - single composition book
- Dimensions: 9.75" x 7.5" 100 Sheets/200 Pages
- Hard cover composition notebook, center sewn with tape binding
- College ruled with margin 15# white paper
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Binding Location | Center |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | College Ruled Hard Cover Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Hard Cover ~ Durable Cover ~ Class Schedule |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Composition book contains 100 sheets of 15 lb. college-ruled paper. Ideal for note-taking. Design features a center-sewn hard cover.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10385Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SPR83255BD28 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD216 Stock Available
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7204515 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
-
Product Code: REDAF9150815 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV20930Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP63978Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP2080174 Stock Available
-
Product Code: SPR8325229 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77255CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DE96 Stock Available
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA77505356 Stock Available
-
Product Code: ROA7750173 Stock Available
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
Reviews
No Reviews