Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 150 |
| Product Name | 3-Subject Poly Notebook |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Features | Snag Resistant ~ Sturdy ~ Micro Perforated ~ Moisture Resistant ~ Smooth ~ Resist Bleed-through |
| Length | 10.5" |
| Height | 0.50" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Country of Origin | Vietnam |
| Cover Color | Assorted |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Oxford |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV209301353 Stock Available
-
Product Code: TOP65031188 Stock Available
-
Product Code: TOP2080129 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD224 Stock Available
-
Product Code: SPR832541349 Stock Available
-
Product Code: SPR83251260 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC2427132 Stock Available
-
Product Code: MEA0992038 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT191 Stock Available
-
Product Code: MEA099102296 Stock Available
-
Product Code: ROA77264Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7723065 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK37160Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PAC2425124 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13362CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7204516 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508120 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK17 Stock Available
Reviews
No Reviews
