‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Marble Comp Book
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- Printed in the traditional marble pattern.
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 7.5" |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Printed ~ Perforated ~ Class Schedule ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Permanent Bind |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV22000172 Stock Available
-
Product Code: TOP9022235 Stock Available
-
Product Code: TOP7410971 Stock Available
-
Product Code: TOP63978Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP35061Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OXF2625261 Stock Available
-
Product Code: TOP25280138 Stock Available
-
Product Code: TOP10388Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10385Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77220CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10034CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10021CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA728739 Stock Available
-
Product Code: ROA1336151 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: RED5311022 Stock Available
-
Product Code: RED53010Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RED33502154 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700844 Stock Available
-
Product Code: MEA7204515 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
-
Product Code: ROA7726076 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA125315 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150815 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK12 Stock Available
-
Product Code: RED43481116 Stock Available
-
Product Code: RED33560145 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV66208Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SPR83255BD28 Stock Available
-
Product Code: SPR83255143 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD216 Stock Available
-
Product Code: SPR832541303 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD129 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77255CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA77332308 Stock Available
-
Product Code: ROA7726440 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews