- Spiral binding for smooth page turning.
- Double-sided, ruled paper.
- Durable, coated paper cover.
- 3-hole punched to store in your favorite binder.
- Great for color coding by subject.
- Notebook spiral binding will not snag and resists uncoiling to keep your notes together.
<
>
Mead 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook
45 Stock Available
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Durable Cover ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Spiral Lock ~ Lightweight |
| Length | 0.5" |
| Height | 10" |
Product Information
| Brand | Mead |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook features durable, coated covers to keep your notes protected all year long. Wide-ruled, high-quality paper resists ink bleed to help keep your writing legible. Neat sheet pages are perforated for clean, consistent removal. Spiral lock wire prevents the coil from snagging onto your clothing or backpack. 70-page, one-subject notebook is perfect for projects, classes, office meetings and more.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV209301353 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456166 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37101DEContact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: UNV2200071 Stock Available
-
Product Code: TOP25280148 Stock Available
-
Product Code: SPR83251260 Stock Available
-
Product Code: SPR832503276 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77333Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7730818 Stock Available
-
Product Code: ROA7726066 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
