‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Unruled Hard Cover Composition Book
76 Stock Available
- Sold as an each - single composition book
- Dimensions: 9.75" x 7.5" 50 Sheets/100 Pages
- Hard cover composition notebook, center sewn with tape binding
- Unruled plain 15# white paper
- Made in the USA
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Plain |
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | Unruled Hard Cover Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Height | 0.25" |
| Length | 9.8" |
| Features | Hard Cover ~ Durable Cover ~ Class Schedule |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Composition book contains 50 sheets of unruled paper. Design features center-sewn and tape binding. Hard cover is a rigid with a marble design.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66208Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456257 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37101DE96 Stock Available
-
Product Code: ROA7722256 Stock Available
-
Product Code: ROA77922111 Stock Available
-
Product Code: ROA77921137 Stock Available
-
Product Code: ROA77920119 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA77332308 Stock Available
-
Product Code: ROA77230Contact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: UNV22000172 Stock Available
-
Product Code: UNV20930Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP63978Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP25280138 Stock Available
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: SKU-5430708Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10322CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA728739 Stock Available
-
Product Code: ROA1336151 Stock Available
-
Product Code: ROA77505356 Stock Available
-
Product Code: ROA7750173 Stock Available
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77920119 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA7733319 Stock Available
-
Product Code: ROA77332308 Stock Available
-
Product Code: ROA773084 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews