- Marbled cover composition book.
- Center sewn binding.
- Quality wide-ruled paper makes note taking easy.
- Cover allows space for labeling.
- The back-to-school basic for students of all ages.
<
>
Roaring Spring Black Cover Flexcomp 10"x8" WM
289 Stock Available
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 60 |
| Product Name | Black Cover Flexcomp 10"x8" WM |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Cover Color | Black Marble ~ White |
| Height | 0.33" |
| Length | 10.5" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Composition Book |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456166 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7750173 Stock Available
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77333Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7730818 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: UNV42000Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97225CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77255CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10113CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7722286 Stock Available
-
Product Code: ROA77922224 Stock Available
-
Product Code: ROA77921172 Stock Available
-
Product Code: ROA77920168 Stock Available
-
Product Code: ROA77340509 Stock Available
-
Product Code: ROA77332186 Stock Available
-
Product Code: ROA77264Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7726066 Stock Available
-
Product Code: ROA7723065 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37160Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK37118Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
