‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Marble Comp Book
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Printed in the traditional marble pattern.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 50 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 48 / Carton |
| Width | 7.5" |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Height | 0.25" |
| Length | 9.8" |
| Features | Tear Proof ~ Durable Cover ~ Stiff-cover ~ Perforated ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Permanent Bind ~ Class Schedule |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13367CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13364CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13363CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13362CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13115CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13114CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11376CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11295CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA72456257 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77475Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA7204515 Stock Available
-
Product Code: ROA77340199 Stock Available
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77227Contact Us for a Substitute
-
Product Code: REDA7150BLK12 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77255CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7726440 Stock Available
Reviews
No Reviews