‹ Prev
Next ›
Oxford 5-Subject Wire-Bound Notebook
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Product Name | 5-Subject Wire-Bound Notebook |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Height | 0.60" |
| Length | 11" |
| Features | Divider ~ Snag Resistant ~ Micro Perforated ~ Moisture Resistant ~ Resist Bleed-through |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | Vietnam |
Product Information
| Brand | Oxford |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Five dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Five-subject notebook includes 200 sheets of paper.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66208Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV66206Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV20930Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP65031Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP2080174 Stock Available
-
Product Code: SPR83255BD28 Stock Available
-
Product Code: SPR83255143 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD216 Stock Available
-
Product Code: SPR832541303 Stock Available
-
Product Code: SPR8325229 Stock Available
-
Product Code: SPR83251226 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97227CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA97226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77461CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77231CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13507CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13506CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11384CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10381CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10359CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37106DEContact Us for a Substitute
-
Product Code: PACPMMK37101DE96 Stock Available
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: MEA3805231 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC2427144 Stock Available
-
Product Code: MEA05514Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA0992072 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT175 Stock Available
-
Product Code: MEA099102110 Stock Available
-
Product Code: ROA7726440 Stock Available
-
Product Code: ROA77230Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77229Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK37160Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACMMK371454 Stock Available
-
Product Code: PAC242536 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV66410Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP10385Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13505CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11098CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11085CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10041CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: REDAF9150815 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK12 Stock Available
Reviews
No Reviews