<
>
SOHO Colline High-Back Chair with Fixed Arms - Black Seat Color - Bonded Leather Seat Material - Black Back Color - Bonded Leather Back Material - High Back - 5-star Base - 1 Each
38 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Seat Feature | Pneumatic |
| Product Name | SOHO High-back Executive Chair |
| Width | 25.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 27" |
| Country of Origin | China |
| Features | Comfortable ~ Center Tilt ~ Upright Locking ~ Tilt Lock ~ Tilt Tension |
| Height | 43.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | SOHO |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR59435112 Stock Available
-
Product Code: LLR41851Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE222TNMContact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE111TNMContact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE522Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE521Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR6700414 Stock Available
-
Product Code: LZB4808199 Stock Available
-
Product Code: LZB4808023 Stock Available
-
Product Code: LLR84570Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR83308Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SKU-3024308Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HON2095HPWST11TContact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: LLR59435112 Stock Available
-
Product Code: LLR41851Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE522Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE521Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR6700414 Stock Available
-
Product Code: LZB4808199 Stock Available
-
Product Code: LZB4808023 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
