<
>
Lorell Executive High-Back Office Chair - Black Seat Color - Bonded Leather Seat Material - Black Back Color - Bonded Leather Back Material - High Back - 1 Each
17 Stock Available
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Name | Executive High-Back Office Chair |
| Width | 28" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 31.7" |
| Height | 45.5" |
| Features | Tilt Lock ~ Dual Wheel Caster ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Comfortable ~ Padded Arm ~ Upholstered |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR59435112 Stock Available
-
Product Code: LLR41851Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE522Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE521Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR6700414 Stock Available
-
Product Code: LZB4808199 Stock Available
-
Product Code: LZB4808023 Stock Available
-
Product Code: LLR83308Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HON2095HPWST11TContact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: LLR59435112 Stock Available
-
Product Code: LLR41851Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE522Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTLE521Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR6700414 Stock Available
-
Product Code: BOPB7601Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LZB4808199 Stock Available
-
Product Code: LZB4808023 Stock Available
-
Product Code: HON2095HPWST11TContact Us for a Substitute
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
