- Fits neatly in shirt pockets.
- No wire.
- Narrow ruled.
- Center sewn and tape bound.
<
>
Roaring Spring EnviroNotes Little Green Book
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Number of Sheets | 60 |
| Product Name | EnviroNotes Little Green Book |
| Width | 3" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 48 / Carton |
| Height | 0.25" |
| Length | 5" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Gray |
| Country of Origin | India |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Memo Book |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV20435Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TOP25095BD11 Stock Available
-
Product Code: TOP25095117 Stock Available
-
Product Code: ROA76096CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA14016CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: MEA45644162 Stock Available
-
Product Code: ROA125314 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA7722286 Stock Available
-
Product Code: ROA77922224 Stock Available
-
Product Code: ROA77921172 Stock Available
-
Product Code: ROA77920168 Stock Available
-
Product Code: ROA77340509 Stock Available
-
Product Code: ROA77332186 Stock Available
-
Product Code: ROA7726063 Stock Available
Reviews
No Reviews
