‹ Prev
Next ›
Roaring Spring 5x5 Grid Engineering Pad
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
- Sold as a single engineering pad
- 5x5 grid to edge 15# green paper
- Dimensions: 8.5" x 11" 100 Sheets
- 3 Hole punched
- Made in the USA
Product Details
General Information
| Binding Type | Glued |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | 5x5 Grid Engineering Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.33" |
| Length | 11" |
| Features | Punched ~ Poly Wrapped |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Pad |
Description
Engineers pad features grid-to-edge, 5 x 5 quad-ruling on the back of each sheet. The front has a simple outline. Each sheet is three-hole punched to fit inside standard-size, three-ring binders.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP3510142 Stock Available
-
Product Code: TOP35041171 Stock Available
-
Product Code: TOP33081196 Stock Available
-
Product Code: TOP3305114 Stock Available
-
Product Code: TOP33041126 Stock Available
-
Product Code: TOP2200053 Stock Available
-
Product Code: ROA95782CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95389CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95382CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95371CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA9518244 Stock Available
-
Product Code: ROA95589Contact Us for a Substitute
-
Product Code: CLE932811ISO41 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA95782CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95382CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA95371CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20198CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17051CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17030CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17006CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17001CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA11382CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA9518244 Stock Available
-
Product Code: ROA95589Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17000Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews