‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Boardroom Series Gregg Ruled Spiral Steno Memo Book
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Belongs to the Boardroom Series for a more professional look.
- Top bound, snag-proof wire with coil locks.
- Smooth writing surface that is Gregg-ruled with a red margin line.
- Sturdy cover made of 24-point Kraft board.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Gregg Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Product Name | Boardroom Series Gregg Ruled Spiral Steno Memo Book |
| Width | 6" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Brown |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.30" |
| Length | 9" |
| Features | Smooth ~ Coil Locked ~ Printed ~ Unpunched ~ Nonperforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Steno Book |
Description
Steno notebook. Smooth 15# writing paper is Gregg ruled with a red center line. Covers are printed on a 24 pt kraft board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP80019 Stock Available
-
Product Code: TOP74130296 Stock Available
-
Product Code: ROA53101CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA52509CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA12354CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA1228421 Stock Available
-
Product Code: ROA1227435 Stock Available
-
Product Code: ROA122648 Stock Available
-
Product Code: RED36646Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN90650PKContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN90650Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN26742129 Stock Available
-
Product Code: BSN26741PK386 Stock Available
-
Product Code: BSN267414650 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK531 Stock Available
-
Product Code: BSN267406386 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA77481CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77480CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77293CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77226CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17006CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA7716019 Stock Available
Reviews
No Reviews