‹ Prev
Next ›
Officemate Low-profile Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Green - 1 Each
10 Stock Available
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Color | Green |
| Board Material | Plastic |
| Assembly Required | No |
| Clip Material | Metal |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Low-profile Clip Plastic Clipboard |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Recycled Content | 30% Plastic |
| Width | 9" |
| Height | 12.5" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
For work site or school applications, this plastic clipboard comes with a strong, low-profile metal clip to grasp letter-size documents. Writing surface is smooth so writing on notes or filling out forms on-the-go is easy. Built-in, retractable, key hanging hole allows easy storage.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571215 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542604 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD107 Stock Available
-
Product Code: BSN65637643 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD433 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX7 Stock Available
-
Product Code: BSN1650844 Stock Available
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311836 Stock Available
-
Product Code: UNV40306560 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: BSN01870Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN018691343 Stock Available
-
Product Code: BSN01868194 Stock Available
-
Product Code: BSN01867186 Stock Available
-
Product Code: BSN0186654 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BDContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN01869BD223 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD32 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD30 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD9 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX90 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX142 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX136 Stock Available
-
Product Code: BSN49266109 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LEO89725Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU00439Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAUTA161181 Stock Available
-
Product Code: BAU6162418 Stock Available
-
Product Code: OIC8301616 Stock Available
Reviews
No Reviews