‹ Prev
Next ›
Officemate Transparent Clipboard - 0.50" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Clear - 1 Each
Ships 2-3 Business Days
16 Stock Available
- Perfect for traveling or on site needs.
- Has strong low profile metal clip.
- Hang hole.
- Provides a firm writing surface.
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571215 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542595 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD101 Stock Available
-
Product Code: BSN65637607 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD432 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BXContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN16508Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311836 Stock Available
-
Product Code: UNV40306558 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: BSN01870Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN018691331 Stock Available
-
Product Code: BSN01868191 Stock Available
-
Product Code: BSN01867181 Stock Available
-
Product Code: BSN0186652 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BDContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN01869BD221 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD30 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD8 Stock Available
-
Product Code: BSN49266109 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC830638 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU00439Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAUTA161181 Stock Available
-
Product Code: BAU6162418 Stock Available
Reviews
No Reviews