‹ Prev
Next ›
Plastic Clipboard, Rubber Grip, 9"x1/2"x12-3/4", Neon Green
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Neon Green |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Rubber Grip Plastic Clipboards |
| Manufacturer Website Address | http://www.charlesleonard.com |
| Manufacturer | Charles Leonard, Inc |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.5" |
Product Information
| Brand | CLI |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a low-profile clip with a rubber grip to hold paper securely and a pullout hook for hanging. Handy, 12" rulers on the edges line both sides of the transparent clipboard. You can measure in inches with 1/16" graduations on one side and in centimeters on the other side. Letter-size clipboard is made of tough, durable injection-molded plastic with smooth edges.
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571227 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542561 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD76 Stock Available
-
Product Code: BSN65637462 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD426 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BXContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN165083 Stock Available
-
Product Code: OIC8321928 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311836 Stock Available
-
Product Code: UNV40306558 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: BSN01870Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN018691317 Stock Available
-
Product Code: BSN01868167 Stock Available
-
Product Code: BSN01867131 Stock Available
-
Product Code: BSN0186652 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BDContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN01869BD218 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD27 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD21 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD8 Stock Available
-
Product Code: BSN4926635 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC830638 Stock Available
-
Product Code: SAU00439Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAUTA161181 Stock Available
-
Product Code: BAU6162418 Stock Available
-
Product Code: OIC8301616 Stock Available
Reviews
No Reviews