‹ Prev
Next ›
Nature Saver Recycled Plastic Clipboards - 1" Clip Capacity - 8 1/2" x 12" Sheet Size - Heavy Duty - Plastic - Black - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Nature Saver |
Product Information
| Brand | Nature Saver |
| Type | Clipboard |
Description
Plastic clipboard is equipped with a heavy-duty, industrial steel clip. Clip holds up to 1" of paper. Unbreakable board is made with a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU0571227 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542561 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD78 Stock Available
-
Product Code: BSN65637474 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD426 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN165088 Stock Available
-
Product Code: OIC8321928 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2160252 Stock Available
-
Product Code: RTG1024527 Stock Available
-
Product Code: DIX1441227 Stock Available
-
Product Code: CYO58876461 Stock Available
-
Product Code: REARR130577 Stock Available
-
Product Code: KCC212715499 Stock Available
-
Product Code: PENBLN73C132 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SAU21800Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU2160648 Stock Available
-
Product Code: SAU216057 Stock Available
-
Product Code: SAU2160424 Stock Available
-
Product Code: SAU2160381 Stock Available
-
Product Code: SAU2160252 Stock Available
-
Product Code: NAT01541133 Stock Available
-
Product Code: SAU21803Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAU6162418 Stock Available
-
Product Code: NAT01542Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2160252 Stock Available
-
Product Code: RTG1024527 Stock Available
-
Product Code: DIX1441227 Stock Available
-
Product Code: CYO58876461 Stock Available
-
Product Code: REARR130577 Stock Available
-
Product Code: KCC212715499 Stock Available
-
Product Code: PENBLN73C132 Stock Available