‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Blue - 1 Each
1087 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Blue |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12.5" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571227 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542578 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD94 Stock Available
-
Product Code: BSN65637568 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD429 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BXContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN16508Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: RTG1024527 Stock Available
-
Product Code: NAT01540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: DIX1441227 Stock Available
-
Product Code: CYO58876461 Stock Available
-
Product Code: REARR130578 Stock Available
-
Product Code: KCC212715578 Stock Available
-
Product Code: PENBLN73C132 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40307435 Stock Available
-
Product Code: UNV40306558 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: OIC8321513 Stock Available
-
Product Code: BSN018611687 Stock Available
-
Product Code: BSN018601641 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX90 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX140 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX135 Stock Available
-
Product Code: BSN49269647 Stock Available
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: RTG1024527 Stock Available
-
Product Code: NAT01540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: DIX1441227 Stock Available
-
Product Code: CYO58876461 Stock Available
-
Product Code: REARR130578 Stock Available
-
Product Code: KCC212715578 Stock Available
-
Product Code: PENBLN73C132 Stock Available