‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Smoke - 1 Each
1687 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Smoke |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Length | 12.5" |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571227 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542572 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD91 Stock Available
-
Product Code: BSN65637553 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD428 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN165088 Stock Available
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306558 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: OIC8321513 Stock Available
-
Product Code: BSN018631087 Stock Available
-
Product Code: BSN018601641 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX90 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX140 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX135 Stock Available
-
Product Code: BSN49269637 Stock Available
Reviews
No Reviews