‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
109 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.3" |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 12.2" |
| Features | Smooth Writing |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571215 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542604 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD107 Stock Available
-
Product Code: BSN65637643 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD433 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX7 Stock Available
-
Product Code: BSN1650844 Stock Available
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311836 Stock Available
-
Product Code: UNV40306560 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: BSN01870Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN018691343 Stock Available
-
Product Code: BSN01868194 Stock Available
-
Product Code: BSN01867186 Stock Available
-
Product Code: BSN0186654 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BDContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN01869BD223 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD32 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD30 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD9 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC8306310 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU00439Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAUTA161181 Stock Available
-
Product Code: BAU6162418 Stock Available
-
Product Code: OIC8301616 Stock Available
Reviews
No Reviews