‹ Prev
Next ›
Vertiflex InstaCart Open Top File Cart - 4 Casters - 2.75" Caster Size - Steel - 27" Width x 14" Depth x 28" Height - Black - 1 Each
9 Stock Available
- Assembles in seconds, no tools required!
- Durable steel and wire construction with handy bottom storage shelf.
- Easily mobile on four swivel casters, two locking.
- Part of the InstaCart® family of File Carts and Machine Stands.
- Sturdy bottom shelf holds paper and other supplies.
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Name | InstaCart Open Top File Cart |
| Width | 27" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 28" |
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 14" |
| Caster Size | 2.75" |
Product Information
| Brand | Vertiflex |
| Type | Carts |
Description
Open top file cart assembles in seconds with no tools required! Provides quick access to letter-size hanging file folders (sold separately). Durable steel and wire construction with convenient bottom storage shelf for paper and supplies. Easily mobile on four swivel casters, two locking.
People who bought this also bought
-
Product Code: VRTVF530023 Stock Available
-
Product Code: STX61507U01C26 Stock Available
-
Product Code: NPRCT100ZZBK48 Stock Available
-
Product Code: SAF5060Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR456512 Stock Available
-
Product Code: FEL450812 Stock Available
-
Product Code: AVT557584 Stock Available
-
Product Code: LLR60177157 Stock Available
-
Product Code: LLR60175517 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews