‹ Prev
Next ›
Lorell Standard Mobile File - 4 Casters - 13.50" Width x 24.75" Depth x 28.25" Height - Black - 1 Each
157 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Name | Standard Mobile File |
| Width | 13.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 24.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Height | 28.3" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Carts |
Description
Economy file is designed for letter-size hanging folders (sold separately). Design features a sliding cover, keylock to secure files, piano-hinge top and shelf storage on bottom. All units are keyed alike. Mobile file has four dual-wheel casters for easy mobility.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: VRTVF530023 Stock Available
-
Product Code: VRTVF530009 Stock Available
-
Product Code: STX61507U01C26 Stock Available
-
Product Code: NPRCT100ZZBK48 Stock Available
-
Product Code: SAF5060Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR456512 Stock Available
-
Product Code: FEL450812 Stock Available
-
Product Code: AVT557584 Stock Available
-
Product Code: LLR60175517 Stock Available
-
Product Code: LLR4565030 Stock Available
-
Product Code: SAF5390BL2 Stock Available
-
Product Code: AVT3407521 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews