‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Blue - 12 / Box
90 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Blue |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Length | 12" |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571215 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542598 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD107 Stock Available
-
Product Code: BSN65637643 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD432 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BXContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN16508Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306560 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: OIC8321513 Stock Available
-
Product Code: BSN018631091 Stock Available
-
Product Code: BSN018611705 Stock Available
-
Product Code: BSN018601643 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX142 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX136 Stock Available
-
Product Code: BSN49269647 Stock Available
-
Product Code: OIC830638 Stock Available
Reviews
No Reviews