‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
637 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU0571227 Stock Available
-
Product Code: OIC83100Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN285542578 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD91 Stock Available
-
Product Code: BSN65637553 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD429 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BXContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN16508Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306558 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: OIC8321513 Stock Available
-
Product Code: BSN018631087 Stock Available
-
Product Code: BSN018611687 Stock Available
-
Product Code: BSN018601641 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX90 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX140 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX135 Stock Available
Reviews
No Reviews