‹ Prev
Next ›
Business Source Flat Clip Clipboard - 9" x 12" Sheet Size - Plastic - Neon Pink - 6 / Bundle
31 Stock Available
- Convenient writing surface for on-the-go
- Flat clip for space efficiency
- Screen-printed ruler in metric and Imperial along each side
- Pull-out tab for hanging
- Stylish design for a professional look
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Neon Pink |
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Packaged Quantity | 6 / Bundle |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.1" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV40311836 Stock Available
-
Product Code: UNV40308Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV40306560 Stock Available
-
Product Code: UNV40304Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV40303Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV4030261 Stock Available
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21612Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21611Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21610Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21609Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21608Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU21800Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU2160648 Stock Available
-
Product Code: SAU216059 Stock Available
-
Product Code: SAU2160424 Stock Available
-
Product Code: SAU2160382 Stock Available
-
Product Code: SAU2160222 Stock Available
-
Product Code: BAU6163414 Stock Available
-
Product Code: SAU21803Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAU616327 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311836 Stock Available
-
Product Code: BSN01870Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN018691343 Stock Available
-
Product Code: BSN01868191 Stock Available
-
Product Code: BSN01867185 Stock Available
-
Product Code: BSN0186653 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BDContact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN01869BD223 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD30 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD8 Stock Available
-
Product Code: BSN49266109 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC830638 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU00439Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BAUTA161181 Stock Available
-
Product Code: BAU6162418 Stock Available
-
Product Code: OIC8301616 Stock Available
Reviews
No Reviews