<
>
Lorell Vinyl Contoured Task Chair - Vinyl Seat Material - Vinyl Back Material - 5-star Base - Black - Plastic - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Seat Feature | Upholstered |
| Product Name | Vinyl Contoured Task Chair |
| Width | 24" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 17.8" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Tilt Tension ~ Contoured Back ~ Easy Clean ~ Comfortable ~ Tilt Lock ~ Dual Wheel Caster ~ Mobility |
| Height | 38.5" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: BOP6566AMBKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONFXT0STAMU10T1 Stock Available
-
Product Code: BOPB426BKContact Us for a Substitute
-
Product Code: OSP5500DR1072 Stock Available
-
Product Code: HONNR11SAMU10BT2 Stock Available
-
Product Code: BOPB9533CWTContact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209106Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209105Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209103Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209102Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209101Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209077Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209076Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209075Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209073Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209071Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209069Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2UL2FU10TK5 Stock Available
-
Product Code: HONI2UL2AU10TK6 Stock Available
-
Product Code: HONI2MRL2AU10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONSVR1AOUR10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONSVR1AIUR10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONSVM1ALUR10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIW104UR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIW103UR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIT105UR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2AFU10ATKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2ACU10ATKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2AMLU10TK1 Stock Available
-
Product Code: BOPB9533CGYContact Us for a Substitute
-
Product Code: BOPB9533CBKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONCMY1AUR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF3397BLContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF3391BV2 Stock Available
-
Product Code: SAF3391BL1 Stock Available
-
Product Code: LLR8001413 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
