<
>
HON Ignition 2.0 Mesh Mid-back Big & Tall Task Chair - Black Seat Color - Vinyl Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Black Frame Color - Mid Back - 5-star Base - Armrest - 1 Each
3 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Armrest | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Maximum Load Capacity | 450 lb |
| Seat Feature | Slider ~ Pneumatic ~ Height Adjustment ~ 360° Swivel ~ Depth Adjustment ~ Contoured |
| Product Name | Ignition 2.0 Mid-back Big & Tall Task Chair |
| Width | 30" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 30" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.hon.com |
| Manufacturer | The HON Company |
| Height | 46" |
| Features | Adjustable ~ Breathable ~ Synchro Tilt ~ Reclined ~ Pivot ~ Comfortable ~ Adjustable Lumbar Support ~ Tilt Tension ~ Tilt Lock ~ Dual Wheel Caster |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: BOP6566AMBKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONFXT0STAMU10T1 Stock Available
-
Product Code: BOPB426BKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2MC84BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2MC67BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2MC49BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2MC47BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2MC19BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2BMLU10TK33 Stock Available
-
Product Code: OSP5500DR1072 Stock Available
-
Product Code: HONNR11SAMU10BT2 Stock Available
-
Product Code: BOPB9533CWTContact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209106Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209105Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209103Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209102Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209101Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209077Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209076Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209075Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209073Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209071Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR86209069Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR84875Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR0320710 Stock Available
-
Product Code: HONCMY1ACU22Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2UL2FU10TK5 Stock Available
-
Product Code: HONI2MRL2AU10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONSVR1AOUR10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONSVR1AIUR10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIT105UR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONCMY1ACU49Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONCMY1ACU47Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2AMLU10TK1 Stock Available
-
Product Code: BOPB9533CGYContact Us for a Substitute
-
Product Code: BOPB9533CBKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONCMY1ACU98Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONCMY1ACU19Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONCMY1AUR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR8110347 Stock Available
-
Product Code: LLR8110128 Stock Available
-
Product Code: LLR8110019 Stock Available
-
Product Code: LLR661534 Stock Available
-
Product Code: LLR6612854 Stock Available
-
Product Code: SAF3397BLContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF3395BV2 Stock Available
-
Product Code: SAF3391BV2 Stock Available
-
Product Code: SAF3391BL1 Stock Available
-
Product Code: BSXVL532MM10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR8001413 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: HONI2UL2AU10TK6 Stock Available
-
Product Code: HONSVM1ALUR10TKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIW104UR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIW103UR10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2AFU10ATKContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONI2M2ACU10ATKContact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
