‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 44-gallon Heavy-duty Trash Container - 44 gal Capacity - Heavy Duty, Handle - 24" Height x 31.5" Width x 24" Depth - Gray - 1 Each
2 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 44 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 31.5" |
| Product Name | 44-gallon Heavy-duty Trash Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 24" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 24" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Trash container features a heavy-duty design that's perfect for an assortment of uses. 44-gallon container can be used for general refuse to biohazard waste. Trash container features built-in handles for easy lifting. The bag cinch secures trash bags so they stay in place.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP18675311 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS50DSOContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200GYCT4 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1883606Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1867531CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W22GYContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W2273BLUContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP817088BKContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP614600BGContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200GY30 Stock Available
-
Product Code: RCP188355226 Stock Available
-
Product Code: RCP18834603 Stock Available
-
Product Code: GJO60463Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W2700GRAY8 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE13 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2100GY8 Stock Available
-
Product Code: RCP19719681 Stock Available
-
Product Code: RCP19719563 Stock Available
-
Product Code: RCP190199917 Stock Available
-
Product Code: RCP18835513 Stock Available
-
Product Code: GJO604643 Stock Available
-
Product Code: GJO60463CTContact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews