‹ Prev
Next ›
Business Source Plastic Clipboard - 6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
211 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Width | 6" |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Compact ~ Sturdy Clip |
| Length | 9" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV40301Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU23519Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU23517Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN86259Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN49265386 Stock Available
-
Product Code: BSN49261180 Stock Available
-
Product Code: SAU21567Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SAU215657 Stock Available
-
Product Code: SAU1201720 Stock Available
-
Product Code: SAU0571215 Stock Available
-
Product Code: OIC8321180 Stock Available
-
Product Code: OIC8304824 Stock Available
-
Product Code: SAU2251912 Stock Available
-
Product Code: SAU2251710 Stock Available
-
Product Code: SAU0571350 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD104 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BXContact Us for a Substitute
-
Product Code: OIC8321929 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews