<
>
Xstamper "for deposit only" Title Stamp - Message Stamp - FOR DEPOSIT ONLY - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 100000 Impression(s) - Blue - Recycled - 1 Each
11 Stock Available
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression | FOR DEPOSIT ONLY |
| Impression Color | Blue |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | "for deposit only" Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Blue ink FOR DEPOSIT ONLY Title Stamp is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: XST2025Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TDT5942Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03560517 Stock Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355861 Stock Available
-
Product Code: COS03554410 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST2025Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST13608 Stock Available
-
Product Code: XST1359Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST1350Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST1221Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST1211Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST1130Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST105110 Stock Available
-
Product Code: XST100636 Stock Available
-
Product Code: TDT886436 Stock Available
-
Product Code: COS03560618 Stock Available
-
Product Code: COS03560114 Stock Available
-
Product Code: COS035587Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355854 Stock Available
-
Product Code: COS0355844 Stock Available
-
Product Code: COS03557718 Stock Available
-
Product Code: COS035575Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS035572Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355713 Stock Available
-
Product Code: COS035570Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03554121 Stock Available
-
Product Code: COS0355388 Stock Available
-
Product Code: COS03553514 Stock Available
-
Product Code: COS03553227 Stock Available
-
Product Code: COS0355255 Stock Available
-
Product Code: COS03552318 Stock Available
-
Product Code: COS0355215 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
