- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
<
>
Xstamper COPY Title Stamp - Message Stamp - COPY - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Blue - Recycled - 1 Each
35 Stock Available
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Color | Blue |
| Impression | COPY |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Product Name | COPY Title Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Japan |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
COPY Title Stamp is pre-inked for 50,000 impressions and re-inkable for 50,000 more, again and again. The laser-engraved rubber makes this stamp strong for many years of use. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Use Xstamper Refill Ink only to refill your stamp. Use of any other ink will void out the warranty.
People who bought this also bought
-
Product Code: XST2025Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV101561 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV100494 Stock Available
-
Product Code: TDT5942Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0356059 Stock Available
-
Product Code: COS035594Contact Us for a Substitute
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS03558612 Stock Available
-
Product Code: COS0355449 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST13608 Stock Available
-
Product Code: XST1221Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST1141819 Stock Available
-
Product Code: XST1140733 Stock Available
-
Product Code: XST1130Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST105110 Stock Available
-
Product Code: TDT886435 Stock Available
-
Product Code: COS03560616 Stock Available
-
Product Code: COS03560114 Stock Available
-
Product Code: COS035587Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355854 Stock Available
-
Product Code: COS0355842 Stock Available
-
Product Code: COS03557718 Stock Available
-
Product Code: COS035575Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS035572Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355713 Stock Available
-
Product Code: COS035570Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03554117 Stock Available
-
Product Code: COS0355388 Stock Available
-
Product Code: COS03553513 Stock Available
-
Product Code: COS03553226 Stock Available
-
Product Code: COS0355255 Stock Available
-
Product Code: COS03552327 Stock Available
-
Product Code: COS0355215 Stock Available
Reviews
No Reviews
