‹ Prev
Next ›
Xstamper E-MAILED Window Title Stamp - Message Stamp - E-MAILED - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 100000 Impression(s) - Red - Recycled - 1 Each
14 Stock Available
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
Product Details
General Information
| Impression Color | Red |
| Impression | E-MAILED |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | E-MAILED Window Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Red ink E-MAILED Title Stamp with a window below the message is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV101561 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV10049Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03560582 Stock Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS03558617 Stock Available
-
Product Code: COS035570Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03554414 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST136016 Stock Available
-
Product Code: XST111713 Stock Available
-
Product Code: XST105117 Stock Available
-
Product Code: XST100629 Stock Available
-
Product Code: UNV101561 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV10049Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TDT8864Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03560630 Stock Available
-
Product Code: COS03560123 Stock Available
-
Product Code: COS035587Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355859 Stock Available
-
Product Code: COS0355841 Stock Available
-
Product Code: COS03557715 Stock Available
-
Product Code: COS035575Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS035572Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355712 Stock Available
-
Product Code: COS035570Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03554114 Stock Available
-
Product Code: COS0355386 Stock Available
-
Product Code: COS03553517 Stock Available
-
Product Code: COS03553219 Stock Available
-
Product Code: COS03552512 Stock Available
-
Product Code: COS03552314 Stock Available
-
Product Code: COS035521Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews