‹ Prev
Next ›
Safco Scoot Mobile File Cart - 200 lb Load Capacity - 4 Casters - 3" Caster Size - Steel - 29.75" Width x 18.75" Depth x 27" Height - Black - 1 Each
2 Stock Available
- Locking laminate top doubles as additional workspace.
- Two side pockets for active files.
- Bottom storage shelf.
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Name | Scoot Mobile File Cart |
| Width | 29.8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Caster Size | 3" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 18.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 27" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Carts |
Description
Locking laminate top doubles as additional workspace. Two side pockets offer easy access to active files. Bottom shelf provides additional storage space.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews