‹ Prev
Next ›
Roaring Spring College Ruled Filler Paper
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Sold as a case - 24 packs of filler paper
- Dimensions: 11" x 8.5" 130 Sheets
- College ruled with margin, square cornered, 15# white paper
- 3-Hole punched for use in standard 11" Ring binders
- Made in the USA
Product Details
General Information
| Binding Type | Ring |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 130 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | College Ruled Filler Paper |
| Width | 8.5" |
| Height | 0.40" |
| Length | 11" |
| Features | Hole-punched ~ Square Corner |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Country of Origin | United States |
| Basis Weight | 15 lb |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Filler Paper |
Description
Loose-leaf filler paper can be used for note-taking for a variety of subjects and for general use. Sheets are made of smooth, white, 15 lb. writing paper. Paper Refills are three-hole punched so you can immediately insert it into your standard-size binder. Each pack is polywrapped with a top sheet.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA83933CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA83911CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA83910CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA83909CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20815CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20097CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20096CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13986CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13186CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA10111CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC2417Contact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: ROA83933CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA83911CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA83910CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA83909CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77290CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20815CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20177CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20051CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA20010CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13986CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA13186CSContact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews