‹ Prev
Next ›
Xstamper VX Pre-inked Endorsement Stamp - Custom Message Stamp - 1" Impression Width x 2" Impression Length - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 1" |
| Impression Length | 2" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | VX Pre-inked Endorsement Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
-
Product Code: XSTPN40Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN57Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN42Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN40Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN37Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN36Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN35Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN11Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC85Contact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN60Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN53Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN51Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN49Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN32Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN30Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN28Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN26Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN24Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN22Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN20Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN18Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN16Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN14Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN12Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN05Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN04Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC34Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC18Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC14Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews